سه شنبه 28 خرداد 1398
En
logo
تاریخ : چهارشنبه 21 فروردين 1398
کد 27213

انتقاد فرانسه

فرانسه از سیاست ترامپ در غرب آسیا انتقاد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه با اشاره به تصمیم اخیر آمریکا در مورد سپاه ازسیاست های ترامپ انتقاد کرد و از آمریکا خواست که به تنش ها در غرب آسیا دامن نزند.
به گزارش بازنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، اگنس وان درمال سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانسی خبری آمریکا را به تلاش برای بی‌ثبات‌ ساختن خاورمیانه متهم کرد.
وان درمال با بیان اینکه به حمایت از برجام تا زمانی‌که ایران تعهداتش را اجرا کند ادامه خواهیم داد، حفظ برجام را برای صلح بین المللی ضروری دانست.
وی تاکید کرد:منطقه غرب آسیا بیشتر از هر زمانی دیگر نیازمند توجه به صلح و ثبات است.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه(19 فروردین 1398) اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
ترامپ در بیانیه ای که از سوی کاخ سفید منتشر شد، گفت: من امروز بطور رسمی اعلام می کنم که دولت من قصد دارد بر اساس بند شماره 219 از 'قانون مهاجرت و ملیت' ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از جمله سپاه قدس را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی اعلام کند .
محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پی اعلام این تصمیم ، در نامه ای به رییس جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد کرد که شورای عالی امنیت ملی نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به 'سنتکام 'را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد.
به دنبال اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی ایران در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و سنتکام را گروه تروریستی معرفی کرد.