جمعه 3 اسفند 1397
En
logo
تاریخ : جمعه 5 بهمن 1397
کد 25543

دهه اول بهمن ماه انجام می شود

بازگشایی ۱۰۵ میلیون متر مکعب آب برای غله کاری شرق و غرب اصفهان

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: در دهه اول بهمن ماه، ۱۰۵ میلیون متر مکعب آب برای غله کاری شرق و غرب اصفهان باز خواهد شد.

به گزارش بازنیوز از مهر به نقل از روابط عمومی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان، اسفندیار امینی اظهار داشت: ۱۰۵ میلیون متر مکعب آب برای غله کاری شرق و غرب اصفهان در دهه اول بهمن ماه بازگشایی می شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه‌ای با کشاورزان شرق و غرب اصفهان برگزار می‌شود و کمیته ۱۵نفره از مناطق غرب و شرق اصفهان بازدید به عمل می آورند، ادامه داد: با توجه به بارش‌ها برخی مناطق برای تردد ماشین آلات به حالت گل  آلود در آمده است، بر این اساس در این بازدید مسیر بازگشایی رودخانه را بررسی و در خصوص زمان بازگشایی زاینده رود به یک جمع بندی می رسیم.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: رودخانه در ۴۰ سال گذشته به حال خود رها شده است و  این امر باعث شده به خاطر اقدامات غیر کارشناسی سطح زمین رودخانه  تسطیح شود که باید به حالت U شکل و خط القهری خود برگردانده شود.

وی اعلام کرد: در این راستا باید مختصر آبی در داخل رودخانه جاری شود و آب به سمت پایین رودخانه به شکل طبیعی جریان پیدا کند تا با حداقل آبی که در رودخانه جاری می شود کمترین میزان پرتی آب را داشته باشیم.

برای کاشت غله دیر است اما کشاورزان اصفهان چاره ای جز کشت نیز ندارند

امینی بیان داشت: کشاورزان مجبورند غله بکارند هر چند در حال حاضر هم زمان برای کاشت غله دیر است، بهترین زمان برای غله کاری فصل پاییز است اما جز این کاری نمی توان کرد.