سه شنبه 28 خرداد 1398
En
logo
تاریخ : پنجشنبه 25 شهريور 1395
کد 1029

با همت و سرمایه گذاری سازمان بازنشستگی کشور؛

عملیات اجرایی آزاد راه شرق اصفهان آغاز شد

عباس آخوندی و علی ربیعی، وزرای راه و تعاون، محمود اسلاميان، رئيس سازمان بازنشستگي كشور در مراسم آغاز عمليات اجرايي این طرح حضور داشتند و آغاز عملیات اجرایی این طرح را به طول ۹۳ کیلومتر كلنگ زني کردند. ‎

 

به گزارش باز نيوز، طرح آزاد راه کنارگذر شرق اصفهان امروز با حضور دو تن از وزرای دولت ، اسلاميان رئيس سازمان بازنشستگي كل كشور، استاندار و نمايندگان مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، رناسي نايب رئيس و نادري مشاوراتاق بازرگاني اصفهان و جمعی ديگراز مسئولان استانی اصفهان کلنگ زنی شد.
‎عباس آخوندی و علی ربیعی، وزرای راه و تعاون، محمود اسلاميان، رئيس سازمان بازنشستگي كشور در مراسم افتتاح این طرح حضور داشتند و آغاز عملیات اجرایی این طرح را به طول ۹۳ کیلومتر افتتاح کردند.
‎این طرح راهسازی از کیلومتر ۳۸ اصفهان - نطنز آغاز می شود و در نهایت تا سه راهی اصفهان - مبارکه ادامه دارد.
‎عرض این کنار گذر دارای ۳۱ متر، شش باند رفت و برگشت، ۱۰ تقاطع غیرهمسطح است.
‎این طرح که در سه فاز اجرایی خواهد شد کاهش مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و در نتیجه صرفه جویی در سوخت و کاهش تصادفات و حوادث جاده ای را به دنبال خواهد داشت.
‎این طرح ملی، به دلیل کمبود اعتبار ۸ سال معطل مانده بود و امروز با سرمایه گذاری سازمان بازنشستگی کشور و همراهی وزارت راه و تعاون با حضور وزرا آغاز به کار کرد.
‎ علی ربیعی در آيين كلنگ زني كنارگذر شرق اصفهان گفت: کشور وارد دوران بهبود وضعیت اقتصادی شده است و از نشانه های آن می توان به افزایش 9 درصدی حمل و نقل کالاهای صنعتی، افزایش چهار درصدی فروش سیمان، افزایش 13 درصدی تولید کاشی و سرامیک، بالارفتن مصرف برق صنعتی و به جریان افتادن سرمایه در گردش اشاره کرد.
‎وی با بیان اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم با ریزش نیروهای شغلی مواجه بودیم، اظهار کرد: طرح راهبردی ما حفظ ظرفیت اشتغال موجود و جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها بود، بطوریکه در چند روز گذشته سه صنعت تعطیل شده در استان لرستان را احیا کردیم.
‎ربیعی با اشاره به اینکه مسائل اساسی کشور باید با اجماع حل شود، تاکید کرد: این موضوع مهمترین رویکرد دولت تدبیر و امید است.
‎ربیعی افزود: رابطه ما با مجلس، رابطه اصلاح گری و اجماع برای حل مسائل کشور است.
‎وی همچنین با اشاره به هم افزایی در دولت بین دستگاه های اجرایی، گفت: این موضوع نیز در پیشبرد طرح ها و برنامه ها بسیار راهگشا بوده است.
‎وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه صندوق های بازنشستگی در کشور به خوبی شناخته نشده اند، گفت: در سالهای گذشته مدیران ناکارآمد به این صندوق ها تحمیل می شد و حیاط خلوت عده ای خاص شده بود.
‎ربیعی با اشاره به برخی از برنامه های اجرا شده در دولت یازدهم برای حل مشکل های صندوق بازنشستگی کشور، گفت: مساله بیمه تکمیلی بازنشستگان را بدون اضافه کردن حتی یک ریال به صندوق برطرف کردیم.
‎وی تاکید کرد: صندوق ها می توانند موتور توسعه ملی باشند و مشارکت بخش خصوصی در این زمینه بسیار موثر است.

‎ عباس آخوندی نيز در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزاد
‎ راه شرق اصفهان، گفت: این آزاد راه تهران را به اصفهان متصل می کند و سپس از اصفهان به آزاد راه شیراز متصل می شود. آخوندی گفت: این خواسته دیرینه مردم بود که برای بازدید از دو قطب بزرگ گردشگری و صنعتی کشور یعنی اصفهان و فارس از کریدور شمال به جنوب کشور حرکت کنند. وی با اشاره به طرح آزادراه اصفهان شیراز به طول 240 کیلومتر که اکنون در حال اجراست، اظهار کرد: امیدواریم این طرح با طرح آزاد راه شرق اصفهان که 93 کیلومتر است بطور همزمان به بهره برداری برسد و در مجموع یک کریدور 300 کیلومتری در مسیر شمال جنوب کشور داشته باشیم. وزیر راه با بیان اینکه طرح آزادراه شرق اصفهان از سال 82 آغاز شد و مدتی پیشرفت کار داشت ، گفت: این طرح در سال 90 از نفس افتاد و درگیر مسائل حقوقی، مهندسی و اداری شد. اما در تفاهم نامه جدید سهم بخش خصوصی به 70 درصد افزایش یافته است. وی خاطرنشان کرد: 63 کیلومتر از طرح آزاد راه شرق اصفهان مصوبه هیات وزیران را اخذ کرده و سه پیمانکار برای آن انتخاب
‎شده و همه کارهای حقوقی آن انجام شده است. وزیر راه و شهرسازی افزود: برای 30 کیلومتر بعدی این طرح اعلام فرا خوان کرده ایم و اگر شرکت آتیه صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشور علاقه مند باشد این مرحله نیز به این شرکت واگذار می شود. آخوندی تاکید کرد: ما قصد داریم 93 کیلومتر آزاد راه شرق اصفهان بصورت پیوسته انجام شود. وزیر راه و شهرسازی درباره گنار گذر غرب اصفهان نیز گفت:بخش بزرگی از این طرح تا میدان کرکوند تا سه ماه آینده افتتاح می شود و فقط اجرای 16 کیلومتر از آن باقی می ماند. وی تاکید کرد: اجرای این دو طرح بزرگ در کاهش آلودگی هوا و افزایش رفاه و ایمنی بسیار موثر است.